OKNA PCV - www.vip.razem24.pl


Bogate w naturalne piękno i różnorodne dziedzictwo, nie jest zaskoczeniem, że Los Angeles zgromadziło imponujące portfolio zabytków zaprojektowanych przez jedne z najbardziej prestiżowych nazw w architekturze na całym świecie.

Od artystycznie zaprojektowanych przestrzeni po konstrukcyjne cuda, najbardziej kultowe budynki Południowej Kalifornii znajdują się niecałą godzinę od Malibu Beach Inn .

OKNA PCV - www.vip.razem24.pl

Oto pięć z naszych ulubionych rozrzuconych po granicach miasta i warte odwiedzenia.

W wielkim geście na cześć miłości zmarłego Walta Disneya do sztuki i miasta, wdowa po potentacie medialnym, Lillian, przekazała w 1987 roku 50 milionów dolarów dla Los Angeles na budowę nieskazitelnego miejsca spektaklu. Szesnaście lat (i 224 miliony dolarów) później sala koncertowa Walta Disneya została otwarta po raz pierwszy i od tego czasu gościła niezliczone występy takich grup jak Los Angeles Philharmonic Orchestra i Los Angeles Master Chorale - które z dumą nazywają to miejsce domem.OKNA PCV CENNIK - www.vip.razem24.pl

Zewnętrzna część sali koncertowej zaprojektowana przez architekta Franka Gehry'ego pierwotnie miała być wykonana z kamienia. Jednak ze względu na powszechne uznanie jego ubitego tytanem Muzeum Guggenheima, zaprezentowanego kilka lat wcześniej w Bilbao w Hiszpanii, architekt postanowił wykonać metalową fasadę w zakrzywionych żaglach, które teraz przyciągają turystów z całego świata.