CENNIK - www.vip.razem24.pl

Panoramę Los Angeles może nie być tak sławny jak Chicago czy Nowy Jork . Ale dzięki Hollywood i branży filmowej LA ma wiele budynków, które można natychmiast zidentyfikować (niezależnie od roli, jaką odgrywają na ekranie ).

Najbardziej kultowymi budynkami są te, które najbardziej oznaczają Los Angeles. Dają Angelenos poczucie powrotu do domu po powrocie z wakacji. Są to miejsca, które miejscowi przynoszą spoza miasta. Pomagają opowiedzieć historię Los Angeles.

Oto 20 najbardziej charakterystycznych budynków w Los Angeles, od architektury Googie, przez nawiedzone celebrytami, sztukę ludową, po wielkie, stare pałace filmowe.

 https://znany-ksiegowy.pl/CENA Biuro podatkowe - www.vip.razem24.pl


Kiedyś nazywany  „prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym i ukochanym budynkiem w Los Angeles”, ten 80-letni budynek został nazwany na cześć Griffitha J. Griffitha, który podarował ziemię pod swój park imienników do miasta.

W każdym rzędzie budynków w Los Angeles rzadkością są dwa dokładnie takie same. Zobacz: lśniące kształty sali koncertowej Walta Disneya obok gąbczastej fasady Broad Museum lub odpowiednie kąty modernistycznego domu obok sąsiada wyposażonego w minarety świątyni. Ta niezwykła odmiana jest być może wynikiem klimatu; oprócz pięknych, całujących słońce osób, ciepłą pogodę, surrealistycznie błękitne niebo i leseferystyczną postawę, która błogosławi miasto przez cały rok, przyciąga także wielu genialnych ekscentryków i marzycieli. Eameses, Frank Gehry i Frank Lloyd Wright, podobnie jak wielu innych, byli tak samo pociągnięci wzniosłym światłem, jak ich inspiracją.

https://znany-ksiegowy.pl/podlaskie
https://znany-ksiegowy.pl/pomorskie
https://znany-ksiegowy.pl/slaskie
https://znany-ksiegowy.pl/swietokrzyskie
https://znany-ksiegowy.pl/warminsko-mazurskie
https://znany-ksiegowy.pl/wielkopolskie
https://znany-ksiegowy.pl/zachodniopomorskie


Biuro podatkowe  CENNIK - www.vip.razem24.pl

W związku z tym Los Angeles to uczta wizualna, a architektura (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) jest jak nigdzie indziej. Nasza oferta obejmująca obowiązkowe projekty obejmuje duże instytucje i domy prywatne - oba często przybierają formę pałacowych posiadłości - po bujne rzeźbiarskie krajobrazy, a także dziwaczne miejsca, które znają tylko miejscowi. Miłośnicy architektury i przypadkowi turyści przygotowują się do zachwytu.